19.08.2019 09:26

Продолжува периодот на стабилно и топло време


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната од 28 до 35 степени.

loading...

Продолжува периодот на стабилно и топло време со постепен пораст на температурата на воздухот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments