Пред вечното дерби: Крвава тепачка на ”Гробари” и српската полиција (видео)

Сподели со своите пријатели

На еден час пред почетокот на закажаниот натпревар помеѓу ФК Црвена Ѕвезда и Партизан, вчера во Белград пред стадионот Маракана, дојде до тепачка помеѓу навивачите од групата ”Гробари” со полицијата.

Loading...

“Гробарите” пред јужната трибина се судрија со полицијата, а епилог е 20 приведени и четворица повредени полицајци.

”Russia Today” ги снимила моментите на тепачката.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *