01.06.2019 11:45

Посвоиле мече од три месеци: Сега има 130 килограми и заедно ручаат и гледаат телевизија (ВИДЕО)


Светлана и Јуриј Пантеленко од Русија го вдомиле мечка Степан кога тој бил стар три месеци. Сега необичниот домашен миленик има 130 килограми, со нив руча и седи на каучот, додека сите заедно гледаат телевизија.

– Останал без родители, беше сам во шумата, ни беше жал за него, рекла Светлaна.

loading...

Медвед изел коза па влетал во училиште

Мечката денес има 26 години и тежи над 130 килограми. Кога стане на задните нозе висок е 2,1 метар.

Степан дневно јаде 25 килограми риба, зеленчук и јајца, а со сопствениците често јаде на масата или заедно гледаат телевизија,

Мечката и работи во градината, па на сопствениците им помага да ги наводнат цвеќињата.

Набљудувањето медведи – туристичка атракција во Словенија

Неговите сопственици велат дека Степан е многу поврзан, сака луѓе и воопшто не е агресивен.

Фото: Printscreen Facebook/Cute Animals & Kids ManaMana


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments