03.07.2018 14:39

Поранешна чуварка во затвор стана порно ѕвезда (ФОТО)

loading...

Изабел Делторе била успешна затворска чуварка, но со текот на времето започнало да и пречи како ја гледаат затвореници па се одлучила на драстичен пресврт во кариерата.

Имено, Изабела сфатила дека како стриптизерка во една ноќ можела да заработи повеќе отколку како затворска чуварка за две недели. Математиката била пресудна па Изабел дала отакз во затворот и никогаш повеќе, како што вели, не се вратила.

Стриптизетата од Мелбурн, Австралија од тогаш била на насловниците на неколку списанија за возрасни, а има и свој календар и успешен веб сајт, два пати била прогласена за Мис голотија, пренесува британски Мирор.

– На мојата сегашна работа сите знаеме што е „на масата“. Ако некој сака танц во крило или соблекување преку Скајп, пстојат јасни граници и се случува за размена на пари и се е транспарентно. Попрво би се жалела кога некој чувар или затвореник ќе го коментираше мојот изглед, вели Изабел.

Иако од претходната бранша заминала поради објективизирање и сексизам, вели дека во неа научила многу работи кои и помагаат во новата работа, особено во однос со проблематичните клиенти.

На своите настапи, вели, повремено во публиката ги гледа и своите затвореници. Драго и е што излегле на слобода и се обидуваат да живеат нормален живот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments