Полициска бруталност над младо девојче во САД заврши со суспензија (видео)

Сподели со своите пријатели

Полицаец од сојузната држава Тексас бил суспендиран откако била обелоденета снимка на која се гледа како тој брутално се иживува врз 14 – годишно девојче облечено во костим за капење, така што прво ја фрла на земја а потоа го врти пиштолот кон нејзините врсници наоружани со бањарки.

Loading...

Полицијата била повикана од загрижен сосед со зборовите дека ‘‘во зоната има премногу црни тинејџери кои се забавуваат”.

Видео записот е направен на 5 јуни и стана вирален на Јутјуб истиот ден.

Тинејџерката која станала жртва на насилниот полицаец е прикажана како констатно плаче и ја повикува мајка си и Бога, по што бива приведена но и веднаш ослободена.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.