Победниците на Евровизија го продадоа пехарот

Пехарот што го освоија како претставници на Украина со победата на овогодинешната Евровизија, бендот Калуш оркестар го продаде на хуманитарна аукција за 900.000 долари, а парите ќе бидат наменети за купување на три беспилотни летала за Вооружените сили на Украина. Loading…   Зеленски го смени шефот на службата за безбедност … Continue reading Победниците на Евровизија го продадоа пехаротПрочитај повеќе