По преживеаната несреќа, учесниците изјавиле дека Бог сепак постои (видео)

Сподели со своите пријатели

Неверојатна видео снимка од несреќа на трка во италијанскиот град Вали д’Аости се шири по социјалните мрежи, а причината е повеќе од бизарна.

Loading...

Имено, возачот на возило Клио, Пиетро Скавоне, излетува од патот на трката, и влетува во толпа гледачи, кои за среќа, остануваат речиси неповредени.

Една од девојките според кажувањата завршила во болница, но поради претрпен стрес. По несреќата наводно, сите учесници изјавиле дека иако не верувале дека Бог постои, тие сепак после несреќата се увериле во спротивното.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.