12.07.2018 14:11

Пијана невеста ги претепала младоженецот, бабата и кумовите


Венчавката би требало да биде еден од највеселите денови во животот на невестата и младоженецот, но во Баварија поради алкохол тоа не бил случај.

Една невеста, поред соопштението на полицијата, испила премногу алкохол и пијана започнала да тепа гостите на свадбата.

Меѓу жртвите бил и младоженецот, кој не можејќи да ја смири, повикал полиција.

 

Loading...

 

Кога чуварите на редот пристигнале на венчавката невестата веќе ги имала натепано младоженецот, неговата баба и кумовите. Потоа се затворила во една просторија од која излегла дури по долги преговори со полицијата.

Од сопствената венчавка со лисици на рацете отишла во полиција, а започната е постапка за нанесување телесни повреди. Во извештајот на полицијата се наведува дека невестата „одлепила“ и започнала да тепа се наоколу.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments