Петти топлотен бран во Индија ова лето: Измерени речиси 50 степени

Интензивни топлотни бранови ги погодија северните делови на Индија, а температурата достигна рекордни 49,2 степени целзиусови во делови од главниот град Њу Делхи. Loading… Метеоролошките извештаи покажуваат дека ова е петти топлотен бран во главниот град на Индија ова лето, јавува Би-Би-Си.   Дојава за бомби во 97 училишта во … Continue reading Петти топлотен бран во Индија ова лето: Измерени речиси 50 степениПрочитај повеќе