14.08.2019 01:27

Пет работи кои не треба да ги правите по секс

Facebook Twitter Google+

Сите ќе се сложите дека чувството по сексот е одлично, но постојат некои работи кои не смеете да ги заборавите потоа. Иако во некои моменти сакате само да лежите опуштено, овие работи можат да ве заштитат од инфекции.

1. По сексуалниот однос не е добро да се мокри, затоа што бактериите можат да отидат кон меруот и да предизвикаат инфекција. Гинеколозите советуваат дека по сексот треба да се ипсразни меурот и тоа во рок од еден час.

loading...

Колку често треба да практикувате секс според годините?

2. Ако по сексот сакате да се туширате не користете разни гелови и сапуни. Кожата по сексот е чувствителна на хемикалии и така може да дојде до иритации. Доволно е само да се измиете со обична вода.

3. Немојте да заспиете во секси долна болека, која начесто е направена од синтетика. Експертите советуваат дека треба да се спие во облека од памук, затоа што кожата е топла и влажна по сексот.

Пет знаци дека мажот е добар во сексот

4. Избегнувајте топли купки со парнерот по сексот.

5. Немојте да се бришете со влажни марамици по половниот однос, затоа што во нив има алкохол, глицерин и разни масла кои можат да предизвикаат црвенило, чешање и надуеност.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments