08.11.2018 08:28

Пет пожари изминатото деноноќие во Куманово


Пет пожари регистрирале вработенитев Територијалната противпожарна единица Куманово во текот на изминатото деноноќие, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Во период од 11:15 до 15:25 часот тројца пожарникари гаснеле запалена сува трева на Пчински пат.

Сува тева горела и во селото Скачковце, каде во период од 12:30 до 14:05 часот интервенирале исто така тројца пожарникари.

Во Ајдучка Чешма горело стрниште. Во 13 часот двајца пожарникари излегле на терен и стрништето го изгаснале дури во 17:50 часот.

Сува трева горела во селото Долно Којнаре, во близина на земјоделското училиште, но и повторно на Пчински пат околу 18 часот.

Сите пожари се изгаснати.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments