Песков: Преговорите меѓу Русија и Украина се очекува да започнат утре

Тешко дека преговорите меѓу делегациите на Русија и Украина во Истанбул ќе започнат денеска, се очекува да започнат на 29 март, изјави денеска портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков. Loading… Тој рече дека делегациите денеска заминуваат за Турција, но дека преговорите се очекува да започнат утре, пренесува РИА Новости.   … Continue reading Песков: Преговорите меѓу Русија и Украина се очекува да започнат утреПрочитај повеќе