11.07.2019 12:46

Пендаровски до Борисов: Љубави како си? (ВИДЕО)


Претедателот Стево Пендаровски и неговиот бугарски колега Бојко Борисов остварија средба на маргините на самитот во Сараево, а нивниот разговор беше повеќе од интересен.

Откако Пендаровски му рече „Љубави како си? Имаш поздрав од Зоки“, Борисов му рече „Многу добре, седни тука при нас“.

loading...

Во друштво на спрската премиерка Ана Брнабиќ, направено е оваа видео кое стана вирално на социјалните мрежи.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments