28.07.2015 12:04

Парализирано момче го фрли помагалото за да стигне до целта на триатлон трка (видео)

Facebook Twitter Google+

На снимката која се најде на социјалната мрежа Јутјуб, споделен е емотивен момент кога младо момче Бејли Метјус, иако болен од церебрална парализа, успева да дојде до крај на трката во триатлон, фрлајќи го помагалото на самиот финиш.

Бејли Метјус, осумгодишно момче од Нотингхамшир, беше поздравен од стотина луѓе кои застанаа да ја проследат триатлон трката во Норт Јоркшир, во недела попладне.

loading...

Иако момчето на самиот финиш падна неколкупати, тој успеа да се собере и да ја доврши трката без своето помагало.

Снимката е само доказ дека волјата за живот и борбата внатре во човекот, никогаш не треба да исчезне.

 


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments