Овие три фотографии се најпопуларни на Инстаграм

Сподели со своите пријатели

Фотографија која има добиено најмногу лајкови во историјата на Инстаграм е фотографијата која ја објавила Кендаљ Џенер.

Loading...

Нејзината фотографија за само пет седмици добила повеќе од 2,6 милиони лајкови и со тоа ги срушила сите рекорди.

A photo posted by Kendall Jenner (@kendalljenner) on

Пред оваа фотографија рекордот во лајкови го држеше Ким Кардашиан која ја објави својата фотографија од венчањето со Кејни Вест. kimkardashian Уште една фотографија која го сруши интернетот е насловната фотографија за Vanity Faira која ја краси Кетилин Џенер.

Откако објави дека ќе го смени полот, Брус Џенер крена олема медиумска прашина, а кога нејзината трансформација се заврши, Кетилин стана мега ѕвезда.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.