19.06.2018 00:33

Ова се најпопуларните имиња за бебиња во сите земји од светот


Изборот за името на бебето не е нешто што го правите секој ден, затоа бара доста време и размислување. Во едно истражување родителите дури се пожалиле на изборите кои ги донесуваат кога го бираат името за своето дете. Но, ако се трудите да пронајдете име кое одговара за вашето дете, тука е списокот на најпопуларни имиња во светот, па тоа можеби ќе ви биде корисно.

Велика Британија

Најпопуларно име за момче: Оливер

Најпопуларно име за девојче: Оливија

САД и Канада

Најпопуларно име за момче: Лијам

Најпопуларно име за девојче: Ема

Австралија и Нов Зеланд

Најпопуларно име за момче: Оливер

Најпопуларно име за девојче: Шарлот

Франција

Најпопуларно име за момче: Габриел

Најпопуларно име за девојче: Луиз

Шпанија

Најпопуларно име за момче: Хуго

Најпопуларно име за девојче: Лусија

 

Loading...

 

Италија

Најпопуларно име за момче: Франческо

Најпопуларно име за девојче: Софија

Данска

Најпопуларно име за момче: Ноа

Најпопуларно име за девојче: Софија

Норвешка

Најпопуларно име за момче: Џејкоб

Најпопуларно име за девојче: Софи

Шведска

Најпопуларно име за момче: Вилијам

Најпопуларно име за девојче: Алис

Исланд

Најпопуларно име за момче: Александер

Најпопуларно име за девојче: Емилија

Бразил

Најпопуларно име за момче: Хосе

Најпопуларно име за девојче: Марија

Мексико

Најпопуларно име за момче: Хосе

Најпопуларно име за девојче: Марија

Јужна Африка

Најпопуларно име за момче: Џуниор

Најпопуларно име за девојче: Прешс

 

 

Кина

Најпопуларно име за момче: Веи

Најпопуларно име за девојче: Ли

Јапонија

Најпопуларно име за момче: Хироши

Најпопуларно име за девојче: Нозоми

Кореја

Најпопуларно име за момче: До Јун

Најпопуларно име за девојче: Ха Јун

Русија

Најпопуларно име за момче: Александер

Најпопуларно име за девојче: Софија

Среден Исток

Најпопуларно име за момче: Мохамед

Најпопуларно име за девојче: Ајша

Израел

Најпопуларно име за момче: Мухамед

Најпопуларно име за девојче: Тамар


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments