Ограбен угостителски објект во Куманово

Сподели со своите пријатели

Угостителски објект во Куманово вчера бил ограбен при што биле одземени пари.

Loading...

– На 30.01.2023 во 08.30 часот во СВР Куманово, Т.Д.(52) од Куманово пријавил дека во неговиот угостителски објект на улица „Драган Стопаревиќ“ во Куманово било влезено со употреба на сила и подесен предмет и биле одземени пари, информираат од кумановската полиција.

СВР Куманово презема мерки за расчистување на случајот.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кошаркарите на Куманово утре против ФМП