16.03.2019 10:30

Оџак на зграда и трска вчера гореа низ кумановско


Две интервенции во текот на изминатите 24 часа бележат кумановските пожарникари.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, оџак бил опожарен на станбена зграда лоцирана на улицата „Егејска Македонија“. Четворица пожарникари на терен интервенирале од 06:30 до 07:45 часот.

loading...

Во 16:55 часот четворица пожарникари излегле на терен во атарот на селото Јачинце каде гаснеле опожарена трска. Интервенцијата завршила дури во 21:40 часот.

Причините за избувнување на пожарите не се познати.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments