Облечен како пират: Џони Деп ги посети тешко болните дечиња во Квинсленд (видео)

Сподели со своите пријатели

Актерот Џони Деп, познат по многу улоги, стана препознатлив и по својата улога на Џек Спероу од филмот ”Пиратите од Кариби”, т.е Мртвиот човек не раскажува приказни, за момент, својата улога ја префрли во болница во Квинсленд, Австралија, каде облечен како на филм, оствари посета на тешко болни деца.

Loading...

Џони ги изненади дечињата во Лејди Циленто болница во Бризбан, преоблекувајќи се како пиратски капетан, онака како што тоа го направи на филм во 2003 година.

За време на престојот, Деп побара селфи со болните деца, и разговараше со нив како да не е познат светски актер, туку најобичен човек, пишуваат австралиските медиуми.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.