Њујорк Тајмс: Воздушна снимка од Буча покажува убиство на велосипедист

На видеото се гледа како цивилен велосипедист е убиен од руски војници во Буча, Украина, објави Њујорк Тајмс. Loading… Снимен е во Буча за време на руската окупација на тоа киевско предградие, пишува весникот.   Првиот човек на американската армија: Расте можноста за значаен меѓународен конфликт   Испукани неколку рафали … Continue reading Њујорк Тајмс: Воздушна снимка од Буча покажува убиство на велосипедистПрочитај повеќе