19.01.2019 13:33

Никола Трајановски е набрзиот пливач по крастот во кумановскиот градски базен (ФОТО)


Шеснаесетгодишниот Никола Трајановски е најбрзиот пливач кој денеска успеа да стигне до светиот крст во затворениот градски базен во Куманово.

loading...

Трајановски е ученик на Гимназијата „Гоце Делчев“ и втор пат скока по крстот.

– Минатата година за малку, но сега успеав. Очекувам годинава повеќе среќа, бериќет и здравје, за сите, рече Трајановски.

Најсреќниот и најбрз пливач на подарок од градоначалникот Максим Димитриевски доби телевизор.

loading...

Трката по светиот крст ја организираат трите пливачки клубови во Куманово, „Тумба“, „Делфин“ и „Аква“ во соработка со Општина Куманово и Кумановско-осоговската епархија.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments