30.01.2019 23:06

Неверојатна поврзаност на времето на раѓање и вашите особини


Како што секој ден во месецот има своја нумеричка вибрација, така и секој час во денот има одредена астролошка фрекфенција, што влијае на осцилациите на нашиот биоенергетски напон. Ова е од особено значење за часот на нашето раѓање, ако знаеме дека влијанието на одредени планети се менува во круг од 24 часа.

Имено, не е сеедно дали сме родени наутро, попладне или доцна навечер. Некои свои постапки, ставови и расположенија подобро ќе ги разбереме ако ја знаеме нумеричката вибрација на часот на нашето раѓање.

loading...

Кругот од 24 часа поделен е на шест нумерички станици. Првата е измеѓу нула и четири часот, втората помеѓу 4 и 8, третата од 8 до 12, четвртата помеѓу 12 и 16, петтата од 16 до 20 и шесттата помеѓу 20 и 24, односно нула часот.

Измеѓу нула и четири часот

Вие сте со тивка и смирена природа. Сакате да санирате и градите кули во облаците. Имате бујна фантазија, но тешко се снаоѓате во светот на физичката стварност. Родени сте фантазер и песник, па затоа луѓето не ве разбираат. Помалку сте месечар, но имате и племенита душа.

Ве одликуваат итрината и сладноста. Упорни сте и истрајни во сите работи, а особено во практични работи. Малку кој се снаоѓа во светот како вие. Тежнеете за тоа на другите да им бидете идол, непрекинато да се докажувате и потврдувате.

Измеѓу осум и дванаесет часот

Имате многу верба, надеж и оптимизам. Темпераментни сте, постојано во создавачки немир. Секаде зрачите несебична љубов и магнетска топлина. Чувствителни сте и имате наклонетост кон уметноста и филозофијата. Ве одликуваат доблести и таленти.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments