14.05.2019 09:20

Неколку локации низ Куманово утре без струја


Повеќе локации низ Куманово утре ќе останат без електрична енергија поради планирани интервенции на ЕВН Македонија.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, во период од 08:00 до 09:00 часот прекини со снабдувањето се предвидени за дел од улиците „Бајрам Шабани“ и „Ѓуро Ѓаковиќ“.

loading...

Во период од 09:00 до 15:00 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците од улиците: „Стојан Арсов“, „Тоде Думба“, „Васил Драгомански“, „Биљановска“, како и дел од булеварот „Октомвриска револуција“.

Станува збор за најавени прекини од ЕВН Македонија со цел интервенција во дистрибутивната мрежа поради подобрување на услугата кон корисниците.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments