29.10.2017 11:43

Навреме отворени избирачките места во Старо Нагоричане и Липково


Навреме се отворени 37-те избирачки места во општина Старо Нагоричане, информираат од Општинската изборна комисија.

Гласањето се одвива непречно, информира претседателот на ОИК Драган Јовановски. Во оваа општина право на глас имаат 3.428 граѓани.

И во општина Липково, информираше претседателот на ОИК Лирим Шабани, гласањето се одвива без какви било проблеми. Триесет и шесте гласачки места навреме се отворени. Во општина Липково право на глас имаат 25.070 гласачи

Извор: МИА


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments