Натпреварувачка на Икс Фактор се онесвести на сцена (видео)

Сподели со своите пријатели

Новата фаза од шоуто Икс Фактор наречена “Предизвик од шест столици”, за некои натпреварувачи се покажа како премногу стресна фаза.

Loading...

Како што пишува на официјалната страна на Икс Фактор, шарматната натрепварувачка Катарина Симиќ на аудициите предизвикала многу големо внимание кога таа се претстави со песната на The Weather Girl, “It’s Raining Men”, но таа не можела да го издржи притисокот од оваа фаза на натпреварот, и се онесвестила насред сцена.

simic-katerina1

Први на помош пристигнале Жељко и Тончи, а снимањето веднаш било прекинато.

Во еден момен забележавме дека на Катарина не и е добро, се фати за глава и наеднаш се онесвести. Продукцијата реагираше, но се се случи многу брзо“, велат натпреварувачите.

simic-katarina2

Отпосле талентираната Катарина морала да го напушти снимањето и да се префрли во студискиот апартман, каде и била укажана лекарска помош.

Да, точно е дека ми се слоши на снимањето, но за среќа се помина добро” потврди Катарина.

Loading...

Да потсетиме дека целото жири беше воодушевено од интерпретацијата на Катарина, а посебно воодушевен беше Масимо.

Катарина, ти си исклучителен талент, посебно ја отпеа песната од оргиналот, фантастично!” изјави Масимо.

https://youtu.be/jzZpjgb4z5k

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *