17.05.2019 13:32

Натпреварот Блокотехна – Работнички утре ќе се одигра во Куманово


Блокотехна утре ќе му биде домаќин на актуелниот шампион во македонската кошарка, составот на Работнички, но не во Гевгелија, туку во Куманово.

На почетокот на Суперлигата Блокотехна му направила услуга на Работнички во поглед на улогата домаќин, па сега ја враќа, но бидејќи Градски парк е забранет од Македонската кошаркарска федерација, натпреварот ќе се одигра во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ со почеток во 15:00 часот.

loading...

Нешто подоцна, во 18:00 часот започнува и дуелот Куманово – Кожув.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments