Направете си колач за три минути во микровална печка (видео)

Сподели со своите пријатели

Се` што ви треба за овој колач е едно јајце, малку млеко, зејтин, брашно, прашок за пециво и шеќер.

Loading...

Колач во шолја за чај е опција ако сакате брз и едноставен десерт. За подготовка ви се потребни намирници кои секогаш ги имате дома, а вкусот е совршен.

Во шолја за чај, ставете едно јајце и додајте лажица млеко. Настрана изматете лажичка или две со нес кафе и топла вода, и додајте ја во смесата со јајце и млеко.

Додајте брашно, прашок за пециво и шеќер.

Измешајте и колачот ставете го микровална печка на две до три минути.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.