05.07.2018 12:43

Највлијателните порно актери на сите времиња, а ова се нивните приказни

loading...

На некои во кариерата им помогнала должината, на некои мускулестиот изглед, а некои едноставно имаат чудна харизма.

Како и да е, ви ја пренесуваме листата на десет најпознати порно актери на сите времиња.

1. Рон Џереми (1953 – )

Кога ќе кажете „машка порно ѕвезда“ веднаш првин се сеќавате на него. Помалку познат и под „уметничките“ имиња Дејвид Елиот, Бил Блкемен, Николас Пера, Р.Ј., Рон Хајат, Рон Хеџ и Еж.

 

 

Роден е во 1953 година на Лонг Ајленд, Њујорк. Освен снимањето филмови за возрасни, сака да се занимава и со комедија па повремено настапува во клубовите низ САД.

Но, најпознат е како дефинитивен порно амбасадор, бидејќи во кариерата снимил над 1.600 филмови за возрасни.

На порно сцената е веќе 20 години, што во оваа работа се смета за работен век. Денес работи со девојки кои во времето кога ја заопчнал кариерата не биле ниту родени.

Што открива за вас омилениот порнографски жанр?

Откако станал познат по тоа што сам себе може да се задоволи орално, но и како тип чија грдотија, и мексикански бркови се толку впечатливи, едноставно станал и апсолутно симпатичен. Иако може да звучи чудно, жените пред него буквално паѓаат на колена.

Рон повеќе пати се обидел да ја промени кариерата, но титуларот порно икона тоа не му го овозможила. Во една прилика гостувал на концертот на Кид Рок, каде требал да испее дел од песна која му била посветена. Кид Рок започнал, публиката пеела со него, а во моментот кога на сцената излегол Рон, се случила реакција блиска до нуклеарната – публиката експлодирала врескајќи го неговото име. Кид Рок таквата реакција на својата појава можел само да ја сонува, а Рон сфатил дека од порнографијата не може да избега.

Должина на алат: 24,75 сатиметри

2. Џон Холмс (1944 – 1988)

Што да се каже за човек кој признал дека имал секс со над 14.000 жени? Ако Рон е порно икога, тогаш Џон веројатно е кралот на порнографијата. Познат е и по прекарите The King of Porn, The Sultan of Smut…

 

 

Бил вистинска машка порно ѕвезда. Начинот на кој ги „работел“ жените станал некој вид учебник за помладите колеги, а поставил и стандард кој подоцна секој порно актер морал да го почитува.

„Она меѓу нозете“ ги терало порно актерките да бидат искрено, бидејќи со толкаво парче во себе едноставно не можело да се глуми. Круната на популарноста не знаел да ја носи. Автодеструкцијата го довела до неговиот пад. Дрога, криминал, алкохол како и фактот дека бил патлошки лажго, но и комплетен сплет на несреќни околности го селделе во животот и го довеле до ситуација да стане „персона нон грата“ во порно индустријата.

А, ако се знае дека во тоа време бил апсолутен број еден, тогаш уште е појасно во колкаво лудло влетал, кога на продуцентите на филмовите не им оставил можност освен да го избркаат.

Иако заработил милиони, во 1980. година банкротирал, па зпаочнал да ограбува куќи на познати, да обива автомобили, но и да дила дрога. Дното го допрел со вмешаност во четирикратно убиство, откаок добил да соработува со полицијата, иако не пукал.

Исповед на порно актерките: Ова е најголемата разлика измеѓу сексот на филм и во реалноста (видео)

Бил во бектство цели шест месеци, а потоа е уапсен и обвинет за тој злочин.

На судот е ослободен од обвинение, но заглавил затвор поради грабежи. По излегувањето се вратил во порно индустријата, но од истата го исфрлила зависноста од дрогата.

На крајот на баладата, починал… од сида.

Животниот пат и лудилото кое ги минал опишани се во филмот „Boogie Nights“.

Должина на алат: 36 сантиметри.

Како Анџела од Крива Паланка стана Ненси Фенси порно-актерка?

3. Роко Сифреди (1964 – )

„Италијански пастув“ познат само како Роко.

 

 

Активен е од 1987. година, но се уште не покажува знакови на изнемоштеност. Се е подобар и подобар, па може само да ги исплаши младите сили кои влегуваат во порно индустријата. Едноставно постојано поставува нови стандарди.

За него велат дека за порно индустријата е исто што и Том Хенкс за Холивуд.

Два пати добил порно оскар за актер на годината, а во Европа е апсолутна ѕвезда. Познат е по огромната енергија за време на сексот, незабележана во досегашната историја на овој „правец на седмата уметност“.

Комбинацијат аод добар изглед, руса коса и италијанска генетија му е заслужна за сега, плус споменатата сексуална енергија, која меѓу колешките го прави еден од најпосакуваните партнери.

Не само на филм, Роко има потпишан договор со фирма која прави играчки за возрасни, со една специфична ставка – „гумено помагало“, изработено од калапот земен од неогвиот „врсник“, со посебна клаузула дека должината мора да биде идетичка на оригиналот.

Не е ни чудо што го нарекуваат „Мајкл Џордан на порнографијата“.

Должина на алатка: 29 сантиметри.

ФОТО: Ова е најпопуларната порно актерка во Македонија!

4. Џејми Гилис (1943 – 2010)

„Порно Харви Кајтел“ и „Господин на перверзијата“. Велат дека во порно индустријата влегол пред човекот да го изуми велосипедот.

Една од најпрепознатливите фаци во порно индустријата, но и најдобри актери. Интересно е што дипломинарл на Универзитетот Колумбија, но животот го одвел на друга страна.

Цели 470 наслови кои ги снимил го направиле порно икона. Џејми се занимавал и со режија, секако на порно филмови. Бил бисексуалец, но не се појавувал во геј порно филмови, се до 1997. година кога снимил едно садо мазо остварување, во кое не учествувал во „акцијата“.

Се појавил и во еден сериозен филм (со Силвестер Сталоне) – „Nighthawks“ од 1981. година.

Починал на 19. февруари 2010. година од меланом, кој му бил откриен четири месеци претходно. Едноставно немал шаси.

Должина на алатка: 27 сантиметри.

Факти за женската порно индустрија кои не сте ги знаеле

5. Шон Мајклс (1958 – )

Првиот црн порно суперстар. Кариерата ја започнал во осумдесетите, кога „interracial“ сцените го пробивале мразот, а до денес снимил над 750 филмови. Сега е директор на продукцијата „SNP International“, во која снима и ги режира своите филмови.

 

 

Овој роден Бруклинец е добитник на порно сокар за најдобар анален секс, спцијалист за орал ис цени со бели девојки и Азијатки, но и еден од ретките црни порно актери кои се вивнале толку високо и траеле толку долго.

Поради името имал проблеми со кечерите, однсоно нивниот World Wrestling Entertainment. Причината била постоењето на кечер со исто име, кое всушност поинаку се пишува. Тој во оригинал е Sean Michaels, а кечерот Shawn Michaels. Сепак, со оглед на тоа дека името го заштитил, Shawn можел само да му носи вода.

Целта му била еден ден да стане „тренер“ на млади кои би сакале да впловат во водите на порно кинематографијата.

Должина на алатка: 30 сантиметри

Која е идеалната големина за порно актерките? (видео)

5. Питер Норт (1957 – )

Овој роден Канаѓанец може да работи како гејзер, со оглед на тоа како „испукувал“ при ејакулациите. Тоа му бил и заштитен знак.

 

 

Норт е еден од елитните машки порно актери, а колкава ѕвезда е најдобро зборува фактот дека снимил цел серија под насловот „North Pole for New Sensations“. Кога денес се гледаат неговите остварувања, тешко е да се поверува дека кариерата ја запоначл под името Мет Ремзи – како геј порно актер.

Ерекцијата, симболички кажано, ја задржал цела деценија, колку што бил во порно индустријата. Неговите „праскања“ се толку популарни, што според проценките на познавачите на порнографијата ретко кој во догледно време би можел да му ја засени славата.

Освен тоа, питер има и вистински актерски талент, за разлика од поголемиот дел од колегите.

Еден е од напосакуваните партнери помеѓу женскиот дел од порно индустријата, бидејќи алатката никогаш не го издала.

Омилена му е кучешката поза, а се појавил во 2.588 филмови.

Должина на алатка: 29 сантиметри.

10 порно ѕвезди кои навистина станале актерки (видео)

7. Џон Лесли (1945 – 2010)

Легенда. Кариерата му траела над 25 години, која започнала во златното време на порнографијата, а пред тоа само бил обичен бармен.

Неговата уметничка широчина се покажала со тоа што во текот на седумдесетите пред порно кариерата, пеел и свирел усна хармоника во бендот „The Brookly Blues Busters“.

Првиот порно филм го снимил во 1973 година, а потоа следувала лавина од над 300 наслови. Започнал да се занимава со режија во доцните осумдесети, а за некои филмови добил и награди, кои го охрабриле да потпише повеќе од 120 остварувања. Бидејќи тоа не му било доволно, започнал да пишува сценарија за порно филмови на што исто така заработил награди.

Во слободно време продолжил да свири на усна хармоника.

Должина на алатка: 27 сантиметри.

11 клише приказни за тоа како почнува порно филм (видео)

8. Том Бајрон (1961 – )

Уште еден порно ветеран. Започнал да снима кога имал 21 година. Бил познат како „големата бела надеж на порно индустријата“.

Иако бил хетеросексуалец, бил и во сцени со трансексуалци, бидејќи сакал да експериментира.

Поради младиот изглед на почетокот на кариерата глумел наивни типови кои губат невиност. Потоа, поради изгледот на хард рокер, добивал и соодветни улоги. на крајот, како годините го чинеле своето и оставале траги на лицето, глумел бизнисмени.

Има над 2.000 филмови, но активен е и ден денес, првенствно како режисер и продуцент.

Иако во 2002. година се повлекол зад камерите, три години подоцна глумел главна улога во својот филм „Tom Byron’s House of Ass Volume 1“.

Должина на алатка: 33 сантиметри

Какви видови порно филмови гледаат мажите, а какви жените?

9. Џери Батлер (1959 – 2018)

Роден Бруклинец кој според сопственото признавање, по политичка определба бил – троцкист. Тврдел дека е роднина на рускиот комунист Лав Троцки. истина или лош ПР, не е важно.

 

 

Иако во младоста сакал да биде професионален хокејаш, повредите го оневозможиле во остварувањето. Уште еден во низата случаеви кои животот ги одвел на друга страна. Со оглед на тоа каква кариера имал на таа страна, се испоставило дека добро избрал, иако постоеле два пата.

Балтер, имено, започнал какоа ктер кој се влечкал по Бродвеј, но осевн неколку споредни улоги не постигнал ништо. Како што рекол во една прилика, му се смачичо што морал да спие со разни жени, агенти, кои го уценувале да добие улога.

Во 1981. година видел оглас во кој се бараат порно актери. Исто така започнала легендата која направила 500 филмови.

За да не биде се како што треба, се погрижила специфична болест, која стручно се нарекува зависност од секс. Иако можеби делува како совршена болест за порно актер, се испоставило дека Батлер мора на одвикнување, но се завршило само со намалување на бројот на односи надвор од работата.

Должина на алатка: 35 сантиметри

Исповед на порно актерка: „Првин имаме орален секс, па потоа не шминкаат“ (видео)

10. Хершел Севиџ (1952 – )

Уште еден од оние кои поставиле стандардни поради кои малкумина млади сили долго опстојуваат во порно индустријата.

Првиот порно филм го снимил во 1973. година, а вкупно има 1.000 филмови. Започнал како напалено момче кое сакало секс, а на крајот стигнал до режисерското место.

Најпознат наслов му е познатиот класик „Debbie Does Dallas“ кој го вивнал во ѕвездите.

Интересно е што на HBO каналот се прикажувал ријалити „Family Business“ во кој тој настапувал со желба да се докаже како стенд ап комичар.

Должина на алатка: 28 сантиметри.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments