27.07.2015 12:23

Најголемиот питбул во светот стана татко на најскапите кутриња (фото+видео)


Поради рекордната големи на својот татко, осум мали питбула веќе имаат ознаки на ушите кои ги сместуваат во групата заштитени кучиња.

Хулк, најголемиот питбул во светото, кој е тежок неверојатни 76 килограми, неодамна стана татко. За неговите осум наследници постои голем интерес, па затоа е одредена и висока цена за нив.

loading...

Кутрињата моментално живеат со сопствениците на Хулк, Марон и Лиса гренан во Вајт Маунтинс во Нов Хемпшир. Вредноста на овие преслатки кутриња се проценува на неверојатни половина милион долари.

Нивната цена е толку висока поради тоа што тие кога ќе пораснат ќе можат да бидат кучиња за обезбедување и едни од најголемите кучиња од оваа раса со оглед на големината на нивниот татко.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments