Најдобриот автомобил на светот е реставриран

Сподели со своите пријатели

Освен како олицетворение на луксузот, Ролс Ројс Фантом според многумина е најдоброто што може да го понуди автомобилската индустрија.

Loading...

Верувале или не, дури и таквите класици денес претрпуваат одредени редизајнирање. Се разбира, сето ова не е премногу важно за потенцијалните купувачи кои можат да изберат сè што ќе им падне на памет од листата на опции. Сепак, обновената Фантом Серија II носи некои ситни естетски иновации што малкумина ќе ги препознаат.

 

 

Не е важно, бидејќи шансите да се види нов и „стар“ Ролс Ројс на Балкан не се многу.Фаровите исто така се модернизирани и добил ефект на ѕвезденото небо. Исто така, на списокот со новости се и два нови видови на бандажи, вклучително и ретро дизајн со целосен диск, исто како што имал RR пред сто години.

Компанијата, исто така, додаде решение за надворешен дизајн со помалку хром на листата на опции, каде што некои облоги и лајсни се направени во црна боја. Наводно затоа што клиентите така сакале. И кога станува збор за преференциите на клиентите во Ролс Ројс, тие истакнуваат дека сопствениците сега се повеќе возат Фантом наместо да се возат на задното седиште, па затоа поставиле подебел волан.

 

Loading...

 

Конечно, тука е и функцијата Ролс Ројс Конект за поврзување на мобилниот телефон и системот за навигација. Сопственикот преку апликацијата Whispers ја следи положбата на автомобилот, но може да ја контролира и навигацијата со мобилен телефон.

Нема новости под хаубата. 6,75 V12 твин турбо, со 571 КС и 900 ЊМ. Бидејќи M760i беше прекинат, ова е единствениот достапен V12 модел во БМВ Групацијата. Да речеме дека во 2024 година доаѓа Спектра, а потоа и целосно електричниот Фантом. Цените не се објавени.