25.08.2018 00:17

Надлежните им предложиле да намалат со сексот поради топлото време


Здравствените работници на еден колумбиски град донеле несекојдневна препорака за да им објаснат на своите граѓани како во текот на пеколното време да останат живи и здрави – ги замолиле да го баталат сексот.

Како што јавува ABC News, надлежните во градот Санта Марта се мета на потсмев од локалната заедница кога нивниот шеф Хулио Салас ја предложил оваа мерка.

Салас имено, им предложил да не практикуваат секс во текот на денот, кога температурите често надминуваат 40 степени, туку да се сексаат ноќе, но и редовно да се хидрираат и да носат лесна облека.

Неговиот предлог наишол на многу потсмев, но и неверување.

Не е познато дали жителите на град го послушале.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments