МВР објави ново видео од акцијата “УДАР” (видео)

Сподели со своите пријатели

Во акцијата на МВР, водена под името “УДАР”, уапсени беа 12 лица, меѓу кои и претседателот на Основниот суд во Куманово. Осомничените паднаа во канџите на полицијата, откако беа осомничени дека во изминатиот период злосторнички се здружувале, се занимавале со лихварство, изнуда, трговија со дрга и криумчарење мигранти.

Loading...

Сите тие ќе добијат соодветни кривични пријави, а акцијата на МВР во текот на ноќта започна во неколку градови во Република Македонија меѓу кои и Куманово, а траеше се` до четврток попладне кога сите беа изведени пред истражен судија во Основниот суд Скопје 1.

Во второто видео предмалку објавено од МВР, прикажани се нови детали од акцијата за апсење на осомничената група.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.