МВР излезе со детали за несреќата од с. Доброшане

Сподели со своите пријатели

Како штои информираат од МВР, во текот на вчерашниот ден поточно околу 15:20 часот на региоанлниот пат Куманово – Св. Николе на излез од с. Доброшане се случила сообраќајна незгода.

Loading...

Возачот К.М.(33) од Куманово управувајќи ПМВ „Пежо  207“ изгубила контрола над возилото и  слетала надвор од коловозот од левата страна гледано во насока на движењето. По незгодата со возило на Итната медицинска помош, жената е пренесена во Опшатата болница – Куманово, а поради сериозноста на повредите препратена е во Ургентен центар – Скопје.

Увид на лице место по добиено овластување од ЈО извршила увидна екипа од ПС БПС-Куманово.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.