Му било досадно па одлучил да скија на вода, но три метри над езерото (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Името на мажот е Кристофер Танц (30) и тој одлучил да скија на вода, но на штулови.

Loading...

Тој скијаше на езерото Хартли, во американската држава Минесота.

Така го сруши неофицијалниот светски рекорд во оваа необична дисциплина.

Штулите биле високи 3,35 метри, само десет сантиметри пониски од претходниот носител на рекордот, извесен Глен Спери.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *