13.10.2018 12:54

Младоженецот рече „НЕ“ на веначвка, а образложението ги расплака сите гости (ВИДЕО)


За Венди тоа требало да биде најрсреќниот ден во животот затоа што се мажи за својата сродна душа, меѓутоа, кога на нејзиниот свршеник на венчавката му било посравено прашањето дали ја зема за жена, тој рекол „не“.

Сите очекувале од младоженецот Пол едноставно да одговори со „да“ и церемонија да продолжи, но тој наместо тоа со солзи во очите ја погледнал невестата и рекол дека тоа не може да го вети.

Младенците се радувале на венчавката, но во црквата наишле на непријатно изненадување (ВИДЕО)

Кога објаснил зошто, сите присутни се започнале да плачат.

Пол и Венди од почетокот имале многу посебна врска. Делеле многу среќни спомени и изградиле животи еден покрај друг. Од самиот почеток Пол знаел дека таа ќе биде негова жена.

Како венчавката се доближувала, Пол сфатил дека нешто не е во ред. Не сакал само Венди да биде негова „законска жена“, затоа што му значела повеќе од тоа. Била неговиот свет.

Поради тоа на ум имал нешто посебно додека сотеле пред олтарот. Иако се трудел да се воздржи, солзите тргнале кога започнал да објаснува зошто кажал не.

Тргнале на венчавка, па спасувале жива глава во поплава (ВИДЕО)

loading...

Венди застанала покрај него и му помогнала да раскаже се што сакал, со насмевка и многу трпение.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments