Мигрант од Мароко приведен со дрога во кампот на Табановце

Сподели со своите пријатели

Жител на Мароко вчера бил приведен во Транзитниот центар Табановце.

Loading...

– На 21.02.2020 во 11.30 часот во Транзитен центар Табановце, полициски, службеници го лишиле од слобода М.Ј.(22) од Мароко, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана, информираат од Министерството за внатрешни работи.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Никола Ивановски


Leave a Reply