Меѓународна верска делегација во посета на Украина

Меѓународна делегација на верски водачи денеска ќе ја посети Украина за да покаже солидарност со погодените од инвазијата. Loading… Во делегацијата ќе има монаси, рабини, муслимански свештеници, будистички и хинду верски водачи и поранешниот надбискуп на Кентербери Роуан Вилијамс, јави Би-Би-Си.   ОН: Загинати најмалку 142 деца во Украина   … Continue reading Меѓународна верска делегација во посета на УкраинаПрочитај повеќе