21.06.2019 00:48

Мартинијан освои 5. место на „Ѕвездите на Гранд“


Во конкуренција од 16 изведувачи од Македонија, Србија и Босна и Херцеговина, кумановецот Мартинијан Кириловски освои 5то место според вкупниот број гласови.

Кириловски освои вкупно 228 бодови, од кои 95 од публиката што се 14.145 смс гласови, додека од жири комисијата освои 133 поени.

loading...

Македонските колешки кои вечерва гласаа од страна на жири комисијата на Македонците им ги доделија пониските поени, освен Елена Ристеска која своето право на глас го искористи највисоките поени да им ги додели токму ним. Дванаесет поени му додели на Мартинијан.

Победник на 13. издание на оваа музичко натпреварување е Џејла Рамовиќ со вкупно 334 бодови.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments