Марихуана, прашкаста материја и таблети пронајдени кај кумановец

Сподели со своите пријатели

Марихуана, прашкаста материја и таблети вчера пронашла полицијата кај четириесетгодишен граѓанин на Куманово.

Loading...

– На 22.04.2021 година во 18.15 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода О.С. (40), од Куманово бидејќи кај него била пронајдена марихуана, прашкаста материја и таблети, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

По целосно документирање на случајот,против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *