Манекен почина на модна писта, публиката мислела дека е моден спектакл (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Смрт на модна писта. Моделот учествувал на неделната ревија на модата во Сао Паоло, одеднаш починал на модната писта. Публикат амислела дека тоа е дел од моден спектакл.

Loading...

Како што јавуваат бразилските медиуми, иако првобитно е префрлен во болница, на 26-годишниот Талес Соарес ллекарите му констатирале смрт.

Како што пренесуваат бразилските медиуми, на прв поглед изгледало дека Соарес се соптанл од врзантите од своите сандали при што паднал, а публиката мислела дека сето тоа е само шоу.

Соарес бил ангажиран како модел во агенцијата „Base MGT“.

https://youtu.be/ieHlunT_s0g

Фото: Screenshoot/Youtube


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *