Македонската олимписка делегација на дефилето во Рио (видео)

Сподели со своите пријатели

Шестчлената олимписка делегација на Република Макакедонија рано утринава по европско време продефилира на огромната „Маракана“ во Рио де Женеиро на спектакуларното отворање на 31то издание на Летните олимписки игри.

Денес во 13:30 по европско време македонката Нина Балабан ќе го пробие ледот во дисциплината воздушна пушка на 10 метри.

НАСТАПИ НА МАКЕДОНСКИ СПОРТИСТИ НА ОИ ВО РИО

Loading...

1. Нина Балабан – Спортско стрелаштво 10 м. Воздушна пушка.

Настапува денеска во 13:30 часот (средноевропско време)

2. Анастасија Катерина Богдановски – Пливање 200 метри слободно.

Настапува на утре во 18:02 часот (средноевропско време)

3. Катерина Николоска – Џудо – 63 кгр.

Настапува на 9 Август во 15:00 часот (средноевропско време)

4. Марко Блажевски – Пливање 200 метри мешано.

Loading...

Настапува на 10 Август во 19:14 часот (средноевропско време)

5. Ристе Пандев – Атлетика 100 метри.

Настапува на 13 Август во 14:30 часот (средноевропско време)

6. Дрита Исљами – Атлетика 400 метри со пречки.

Настапува на 16 Август во 2:30 часот (средноевропско време)

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”en_US”]


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.