МАЈКА ОД ПЕКОЛОТ! Измислила дека нејзината ќерка боледува од рак, ја труела со лекови, ѝ ја шишала косата (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Нејзините родители отишле толку далеку што нејзината мајка и рекла дека има само уште неколку недели живот и девојчето морало да оди кај советник за да се соочи со смртта.

Loading...

Несреќното девојче била жртва на лаги и злоупотреби на нејзината мајка, која се обидела да заработи пари измислувајќи дека Хана е сериозно болна.

Ова девојче од Охајо доживеало тешка траума поради која морала да побара помош од психотерапевт. Таа зборуваше за сè подетално во 2018 година.

– Имав седум години кога ми рекоа дека имам рак. Бев премногу млада за да разберам што значи тоа, но гледањето на татко ми како плаче беше доволно за да ме исплаши. Мајка ми Тереза ​​ме однесе на лекар кога имав лесна треска и кашлање. Се чувствував добро, но таа сепак ме одведе кај скенерот. Подоцна, мајка ми се јави во семејството и ни рече дека лекарот открил тумор на ‘рбетот.

 

 

Нејзиниот живот се сменил преку ноќ, таа морала да носи хируршка маска и луѓето ја жалеле.

Loading...

Целата заедница од нивниот мал град и помогнала на девојчето, тие организирале добротворни акции за семејството да може да плати за скапите третмани што наводно биле потребни за Хана.

– Мајка ми беше медицинска сестра, па и самата ми даваше лекови. Но, некако ми се чинеше дека се чувствував полошо. Почнав да добивам страшни главоболки и постојано се чувствував истоштено. Не можев да возам велосипед, да играм со моите пријатели. Носев маска на училиште. Мојот најголем страв беше да се разделам од семејството. Не знаев што е смрт во тоа време, но знаев дека тоа значи дека нема да бидам со моите родители и ме плашеше. Почнав да се плашам да бидам сама во темница и мајка ми ми забрани да спијам со нив. Беше чудно, мама се оддалечуваше од мене во моментите кога ми беше најпотребна. Но, татко ми секогаш знаеше да ме расположи, исполнувајќи ме со љубов што мајка ми не ми ја покажуваше – рече таа.

 

 

 

Еден ден, таа се разбудила со завој на долниот дел на ‘рбетот, а нејзината мајка и рекла дека завојот ја покрива раната од иглата пред која таа била на терапија. Таа исто така и рече дека ја посетува медицинска сестра по име Бет, која и давала терапија, но Хана никогаш не ја видела, а нејзината мајка и давала апчиња за спиење.

Неколку дена подоцна се разбудила без долгата руса коса.

Loading...

-Врескав кога се погледнав во огледало. Бев целосно ќелава. Мајка ми ми објасни дека Бет ми ја избричи главата затоа што косата почнала да ми паѓа поради хемотерапија.

– Дали ќе ми порасне пак? Ја прашав. „Не, не мислам дека ќе порасне“, цврсто одговори мајка ми, рече Хана.

Открила како нејзините пријатели плачеле кога ја виделе така, било срамота, затоа носела капа, а наставниците организирале донација за нејзиното лекување. Локалните весници пишувале и за неа, па донациите доаѓаа од различни страни.

 

 

 

Нејзините родители отишле толку далеку што нејзината мајка и рекла дека има само уште неколку недели живот и девојчето мора да оди кај советник за да се соочи со смртта.

Loading...

– Тогаш одеднаш сето тоа заврши, кога беа уапсени моите родители и баба ми. Една наставничка забележа дека косата ми расте рамномерно, а не во пломби како по хемотерапија, па стана сомнителна и ја пријави мајка ми во социјалните служби. Мама веднаш призна дека го лажирала мојот рак и ја измамила заедницата за околу 31 000 американски долари. Таа беше сместена во психијатриска болница, а нејзиниот татко бил ослободен со кауција. Ми рече дека повеќе не сум болна и сум бил пресреќен затоа што нема да умрам. Но, среќата траеше кратко, бидејќи наскоро ме сместија во згрижувачко семејство. Бев збунета и сама и сите мои стравови се обистинија, останав без семејство – рекла девојката.

Нејзината мајка била осудена на шест и пол години затвор, откако судот ја одби нејзината одбрана како луда. Таткото на Хана ја призна вината за загрозување на детето, но тврди дека тој не знаел дека мајката лажела за нејзината болест, а бабата била ослободена.

Хана живеела со тетка и на 12 години било утврдено дека е депресивна, па отишла на терапија кај психолог. Кога нејзиниот татко излегол од затвор, Хана се преселила кај него и била убедена дека тој навистина не бил свесен за лагата на неговата сопруга.

Нејзината мајка никогаш не се извинила за она што и го сторила.

 

Loading...

Leave a Reply