10.04.2018 23:27

Литургија на тротинет, пошто улаз е тесан за џипа (ВИДЕО)


Изгледа дека е овој онј грчки поп што сваку годину за велигденску литургију прави циркуси. За овуј годину се одлучија литургију да гу служи с’с тротинет, затој што су тесни врата џип не улаза.

Дај гас попе

Дај гас попе

Публикувахте от kumanovskimuabeti.mk в Вторник, 10 април 2018 г.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments