15.07.2019 08:51

Летото е најдобро за секс, а еве и зошто!


Позитивните вибрации на летото и мирисот на воздухот прават луѓето се повеќе да имаат секс. Летото е добро и за секс во спалната соба, а за љубителите на природата, достапен е и сексот на отворен простор.

Еве 10 работи кои докажуваат зошто летото е најдобро годишно време за секс:

loading...

1. ТОПЛИНАТА НЕ ТЕРА ДА НОСИМЕ ПОМАЛКУ ОБЛЕКА

Поради тоа сме и попривлечни. А и мечтата работи подобро.

2. СЕКС ВО ВОДА

Овој секс никогаш не се заборава. Скриено место во море или езеро е совршено за луди водени страсти.

3. СЕКС НА ОТВОРЕНО

Шума, заоѓање на сонцето и маж кој Ве милува како никогаш порано. Се ова доведува до максимално сексуално уживање. Нека природата биде Ваше игралиште!

4. ПОТТА ГО ЗГОЛЕМУВА СЕКСУАЛНОТО ВОЗБУДУВАЊЕ

Телесните сокови уште повеќе ќе го разгорат огинот во Вас и желбата за сексот. Испотеното тело на партнерот Ве повикова да го допрете.

loading...

Image by Free-Photos from Pixabay

5. НАЈДОБРО ИЗГЛЕДАТЕ ВО ЛЕТО

Дури и оние кои не вежбаат, губат по неколку килограми кога ќе дојдат летнитемесеци. Кога телото ви е во добра форма, тогаш Ви расте и самодовербата.

6. АВАНТУРИТЕ НА ПАТУВАЊЕ

Не постои личност која не мечтаела за летна авантура. Дути и оние кои се во врска имаат подобар сексуален живот кога се на одмор, затоа што тогаш се ослободени од секојдневниот стрес.

7. ЛЕТНИТЕ ВИБРАЦИИ ДОБРО СЕ ПОКАЖУВААТ ВО СПАЛНАТА СОБА

Скарата, капењето и опуштеноста доведуваат до тоа да бидете што повеќе расположени, а кога ќе се вратите дома, доброто распложение го пренесувате на саканата личност.

8. ВО ЛЕТОТО СЕ БУДИ БУНТОВНИКОТ ВО ВАС

Топлините ги прават луѓето малку повеќе диви. Спремни сме да го зачиниме сексуалниот живот и да пробаме нови работи.

loading...

9. КРЕМА ЗА СОНЧАЊЕ

Дозволете му на својот маж/дечко да Ви го намачка телото со крема за сончање додека сте на плажа. Ќе Ви се раздолжи кога ќе отидете во собата.

Image by Foundry Co from Pixabay


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments