Ле Пен: Зеленски бара од Западот повеќе од што е возможно

Лидерот на француската десница и кандидат за претседател на Франција, Марин Ле Пен, смета дека украинскиот претседател Володимир Зеленски бара од Западот повеќе отколку што може да обезбеди. Loading… „Зеленски сака поголема поддршка. Понекогаш бара повеќе отколку што е можно“, изјави Ле Пен за ТВ каналот Франс 2, пренесува ТАС … Continue reading Ле Пен: Зеленски бара од Западот повеќе од што е возможноПрочитај повеќе