Кумановскиот пленум до Груевски: Нема да не замолчите со небулозни проекти

Сподели со своите пријатели

Откако премиерот Никола Груевски најави дека средношколците во новата година ќе имаат бесплатен железнички превоз, бесплатен билет за жичницата на Водно, како и бесплатни карти за во кино и театар, со реакција на социјалните мрежи се огласи и Средошколскиот пленум од Куманово.

Loading...

Од таму велат дека со вакви небулозни проекти и идеи премиерот нема да ги замолчи.

Пред се, среда е работен ден, кога средношколците нема да можат да ги користат вашите „поволности“. Потоа, средношколци има во сите градови на Р. Македонија, а не само во Скопје, сите нема да можат да ја користат жичарата на Водно – стои во реакцијата на Пленумот.

Тие прашуваат како овие проекти ќе помогнат во подобрувањето на образовниот процес. Порачаа дека ќе се вратат на улиците уште посилни, посплотени и попогласни со своите барања.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.