13.04.2018 11:57

Куманово утре во поход против Блокотехна


Кошаркарите на Куманово утре против Блокотехна, на гостински терен го играат 4. коло од домашната Суперлига.

Избраниците на тренерот Александар Петровиќ по големата победа над Работнички на голема врата си го отворија патот кон четирите најдобри сезонава кои ќе ја имаат можноста во плеј оф завршницата да играат за титулата најдобри во Македонија.

Претходно на гостински терен загубија од МЗТ Скопје Аеродром, а на домашен и од АВ Охрид.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments