16.04.2018 12:46

Куманово утре гостува кај Блокотехна


Кошаркарите на Куманово утре со почеток во 18:30 часот против Блокотехна на гостински терен го играат натпреварот од 4. коло од Суперлигата.

Мечот кој трае да се одигра викендов, е поместен поради настапот на Блокотехна во БИБЛ лигата, па утре кумановци ќе тргнат во поход против составот во Гевгелија по големата победа која минатото коло ја реализираа против составот на Работнички.

Моментално кумановци се на 4. позиција во табелата, а со ист број поени по одиграниот меч против Охрид, во врат им дише составот на Гостивар. Победата утре на кумановци на голема врата ќе им ги зацврсти шансите за настап во плеј оф завршницата и можноста за борба за титулата во домашниот шампионат.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments