17.05.2019 13:24

Куманово утре го пречекува Кожув


Кошаркарите на Куманово утре го пречекуваат составот на Кожув во рамките на 9. коло од кошаркарската Супер лига на Македонија.

Претходно поради ненавремено исплатен долг кон МКФ, Куманово забележа технички пораз од составот на овој гостиварски клуб, но овој пат вистински ќе ги одмерат силите на паркетот.

loading...

Куманово од досега одиграните натпревари не бележи победа во овој дел од сезоната и се наоѓа на последното 6. место во табелата.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments