29.03.2019 10:58

Куманово денеска го пречекува составот на Блокотехна


Кошаркарите на Куманово вечерва го пречекуваат составот на Блокотехна во рамките на претпоследното коло од првиот дел на домашниот кошаркарски шампионат.

Блокотехна е тежок противник кој цврсто го зазема третото место во табелата и претендира уште повисоко кон врвот.

loading...

Домаќините пак се борат за пласман во најдобрите шест кои ќе имаат можност да играат во плеј оф завршницата од првенството.

Мечот започнува во 17:30 часот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ и со него ќе се затвори 21. коло од шампионатот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments